• אמיר בברלין

התפשטות הקורונה באירועי תרבות


מתי כבר נחזור לצרוך תרבות

ניסוי שנערך לאחרונה בגרמניה שבו השתתפו כ-1,500 מתנדבים עקב אחר התפשטות הקורונה באירועים שבהם משתתפים קהל רב של אנשים, במטרה למצוא את הנוסחה שתביא את האפשרות לקיים בעתיד אירועי תרבות וספורט.

החוקרים שהם רופאים בהשכלתם, בדקו את רעיון התפשטות הנגיף בשלושה מודלים שונים:

האחד היה לדמות את הימים שלפני הקורונה, שהקהל אינו שומר מרחק ואינו עומד בסטנדרטים בריאותיים כלשהם.

השני, הקהל שומר מרחק ומקפיד על הגיינה בריאותית. והמודל השלישי, בנוסף לשמירת מרחק ושמירה על הגיינה של שטיפת ידיים ומסיכות גם כמות הקהל ירדה בחצי.


את התשובות יספקו המומחים בעוד כ-4 שבועות והענין במחקר צובר תאוצה רבה כי ענף התרבות בגרמניה ספג מכה קשה. החוקרים סיפרו בראיון הטלויזיה שצפיתי בו כי בעזרת הנתונים שייאספו הם יוכלו לגלות באילו אזורים באולם סגור כזה או אחר של הופעת תיאטרון, מוסיקה, או משחק כדורגל עשויים להיות צפופים במיוחד ומהם המשטחים "הבעייתיים" שבהם נגע הקהל יותר ממשטחים אחרים. בנוסף הם ציינו שהם בחנו גם את תנועת החלקיקים שנפלטו לאוויר בזמן שיחה בין שני אנשים ויותר ועשויים לשאת את נגיפי הקורונה.


המחקר נעשה לאחר שבבריטניה בתחילת משבר הקורונה נערכו שני אירועי ספורט (כדורגל) שלפי החשד תרמו להתפשטות המחלה. בגרמניה יאפשרו ב-4 בספטמבר הופעה של הזמרת שרה קונור בפני קהל של 13,000 איש והנושא גורר ביקורת קשה מצד מומחים ופוליטיקאים שמוצאים את זה לא תקין וזה בלשון המעטה.


הקנצלרית מרקל ציינה לאחרונה כאשר נשאלה בראיון טלוויזיוני כלשהו מהי עמדתה בנושא הקורונה ותשובתה הייתה חד משמעית - "איני רואה שום סיבה להסיר כרגע הגבלות, בהתחשב בעלייה בסך הנדבקים החדשים בגרמניה"

אתמול ה-22/8 דווח על 2,038 נדבקים חדשים בנגיף. אני מזכיר לכם, קוראים נכבדים, כי בגרמניה חיים כ-83 מליון איש.

כך שאם תערכו השוואה למדינות אחרות התחלואה לא כזו גדולה והשאלה שנשאלת מדי יום היא איך? איך זה שבגרמניה התחלואה יחסית נמוכה? והתשובה לכך היא - משמעת. כבר בחודש מרץ הקדים ופרסם האחראי מטעם הממשלה בנושא הקורונה מודעה ובה הוא מבקש מהציבור להתגייס למאבק נגד הנגיף. שמרו מרחק, חבשו מסיכות במקומות סגורים ואם אתם חוששים שנדבקתם נא ליידע את המערכת שנוכל לבודד אתכם ואת מי שבסביבתכם.

ומסתבר שזה עובד. לכן כיום במדינה שחיים בה כ-83 מליון איש ושגבולותיה היו פתוחים הרבה יותר מאלה של ישראל במהלך המשבר, ישנם רק 7,465 מקרים פעילים של קורונה. בישראל המספר עומד על 8,650 מקרים.


#קורונהברלין #אמירבברלין #ברליןבקורונה #אמנותאונמות


לוגו אמיר בברלין (1).png

עקבו אחרינו 

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Blogger

© 2013-2021 Amir in Berlin. All Rights Reserved