• אמיר בברלין

ברלין בקורונה - חבילת התמריצים

ברלין צועדת חזק ונמרצות לכיוון הסוציאליזם, יש יגידו כי התנהגה כך מאז ומתמיד אבל בכמה שנים האחרונות היא מדגישה זאת מאוד. קחו למשל את החוק שעבר בתחילת השנה בכל הקשור לגובה השכירות בברלין -Mietendeckel.


תמונה-של-חזית-בנין-בברלין
נגמרו החגיגות אותו שכר דירה שווה לכולם

כיסוי שכר דירה הוא המונח המשמעותי לחוק שהועבר על ידי בית הנבחרים של ברלין ב- 30 בינואר 2020 לתיקון הוראות החוק בנושא מגבלת שכר דירה (MietWoG Bln). החוק שיזמה הקואליציה האדומה-ירוקה מאפשר מגבלות בחוק הציבורי על דמי השכירות של שטחי המחיה. התקנות העיקריות כוללות הקפאת שכר דירה, תקרות שכר דירה, הפחתת שכר דירה והגבלת היטל המודרניזציה. החוק אינו חל על דירות מסוימות, במיוחד לא על דירות שהיו מוכנות לאכלוס החל מה -1 בינואר 2014 (בניין חדש) או שמומנו באופן ציבורי. החוק מוגבל לחמש שנים. ב- 23 בפברואר 2020 נכנסה לתוקף תקרת השכירות של כיסוי שכר הדירה. בואו נפשט רגע את כל הנאמר: לא משנה איפה אתם גרים, באיזה אזור: צפון ת"א או דרום ת"א גובה השכירות נקבע לפי מטר רבוע שמתחיל ב-5.5 אירו למטר ויכול לטפס למקסימום עד 8.5 אירו למטר תלוי במספר פרמטרים כגון יש מעלית אין מעלית יש מטבח אין מטבח ועוד כל מיני פונקציות שלא אשגע אתכם איתן כאן. אבל אתם יכולים לדמיין כזה דבר בארץ הקטנה שלנו???או מסלולי האופניים החדשים בברלין

בעקבות משבר הקורונה סימונים חדשים, גדולים ורחבים פי שניים על הכביש בצירים מרכזיים על מנת למנוע קבוצות גדולות של רוכבי אופניים להתחכך יחד.


רוכבת-אופניים-בשביל-מורחב-בברלין
זה מה שנקרא לדווש בכיף

אתם רואים נכון, שביל האופניים עבר עכשיו לצד המדרכה, הרכבים חונים באמצע הכביש ובכך מונעים תאונות של מכוניות נוסעות עם אופניים ויש יותר מקום לרוכבים לרכוב בנחת ובכיף. מי אמר לפנק לפנק לפנק את האזרח.?ובואו לא נשכח את חבילת התמריצים לחיזוק הכלכלה


A shapely man in the shower
אפשר להירגע המענק בדרך

הממשלה אישרה פה אחד חבילת תמריצים בגובה של 130 מיליארד אירו לחיזוק הכלכלה בעקבות משבר הקורונה.

  • מחירי החשמל לא יעלו בשנה הקרובה ויהיו תמריצים למי שיעבור לספק בחשמל אקולוגי

  • תמריצים נוספים מעבר לקיימים (כבר עכשיו מקבלים הפחתה במס בסך 6 אלף אירו) לכל מי שירכוש רכב חשמלי

  • מענק חד פעמי בסך 300 אירו עבור כל ילד בכל משפחה

  • המע"מ שעומד כרגע על 19% יירד ל-16%

והמצחיק בכל הסיפור הוא, שהממשלה ציינה כי היא לא אמורה להיכנס לגרעון או לאיזה חוב גדול במיוחד מגובה התמריצים משום שהסכום הנ"ל 130 מיליארד אירו יילקח מהרזרבות התקציביות של המדינה.


בקיצור, עד שתגיעו תיירים יקרים ואוכל לחזור לעבוד (מדריך טיולים אנוכי), אני רץ למלא איזה טופס או שניים..


#אמירבברלין #ברליןקורונה #קורונהברלין

לוגו אמיר בברלין (1).png

עקבו אחרינו 

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Blogger

© 2013-2021 Amir in Berlin. All Rights Reserved